Изработил: Евелина Николаева Стойкова

уч-ка от 12 „А” клас

НПГ „Димитър Талев”

Футбола възниква на основата на идеята на игрите с топка, съпътстваща развитието на културата на народите още в дълбока древност. Най-голяма популярност и масовост футболната игра получила в Англия през 18в. и 19в. За първи път футболът влиза в програмата на олимпийските игри през 1908г., а в България футболът се появява в края на 19в. и началото на 20в. 1.Същност на футболната игра

Футболът е спортна игра, в която участват два отбора. Целта е при спазване на състезателните правила да се отбележат повече голове в противниковата врата и да се спечели победата.

Състезателните правила на футболната игра изискват тя да се провежда от два отбора с по 11 играчи на футболен терен с размери: 90-120м. , ширина 45-90м. Времетраенето на една среща е 90 мин. в две полувремена от 45мин. и почивка м/у полувремената от 15 мин. Играта се ръководи от трима съдии на терена- главен съдия и двама помощници зад страничните линии. Присъжданията на...